Choď na obsah Choď na menu
 


Liga

5. 2. 2012

Na zaciatku rocnika sme si dohodli neake podmienky a vobec ich nedodrziavame zacnem takto rozhodcovia nula bodov nie vsetci ale je to velmi slabe s vacsiny strany.Striedanie hracov pocas hry stale na to upozornujem a vsetci si robite posvojom cest vynimkam strieda sa len po preruseni.Rozhodca co sa opiera o mur a ani sa nepohne to nech tam ani nechodi.Karty su pri stoliku tak si ich zoberte do ruky a ked treba tu kartu dat tak ju aj dajte.Alkohol nepatri na ihrisko ved ked chcete dajte si pivoi aj desat ale po zapase a nie sa tam motat a robit zlu krv potom sa necudujte ked vam da rozhodca kartu za pindi.Kapitani by mali na toto dohliadat.Karty ked ju team dostane tak ju aj zapise a to nie sposobom ze napisu neaku schomoleninu.Rozhodca piska od casomiery .Poprosil som Stasinku,Sherera a Dobronaa ze ked su tam nech dohliadnu aby sutaz fungovala ko ma a ked sa stane nieco co nema nic spolocne s ligou alebo sa vyskytnu chyby v zapase nech ma a tych co sa to tyka upozornia a taktiez opozornia aj rozhodcu alebo kapitanov.

Toto bol pisany komentar na stranke: - budem rad ked sa vyjadrite

Niekto by sa mal poriadne zamyslieť pri posudzovaní porušovania pravidiel a nad úrovňou ligy!!!
1:Na ihrisko sa nepripustí hráč, ktorý je viditeľne pod vplyvom alkoholu-OSTÁVA NEPOVŠIMNUTÉ (aj napriek tomu,že ho organizátor a kompetentní na vlastné oči vidia pred zápasom popíjať)! Nepovšimnuté ostáva aj to,ak je aj rozhodca (nemá výnimku) pod vplyvom alkoholu a "posmelený" nastúpi pískať zápas (takisto videný aj organizátorom a inými,ako popíja)!
2:Rozhodca sa nesmie počas rozhodovania rozprávať so spoluhráčmi a pod. Nesmie pri ňom stáť žiadna ďalšia osoba alebo spoluhráč-OSTÁVA NEPOVŠIMNUTÉ (stalo sa aj to,že sa venoval napr.telefónu,alebo pokrikoval na niekoho v hľadisku cez celú plochu)!
3:Rozhodca rozhoduje zápas z druhej strany,nie zo strany striedačiek mužstiev a tribúny-OSTÁVA NEPOVŠIMNUTÉ (alebo žeby nechce byť videné?)!
4:O objektívnosti rozhodovania sa dá tiež polemizovať,keď rozhodca neustále zíva a opiera sa o oporný múr haly,bez akéhokoľvek záujmu o dianie na h.ploche (chýba mu už len cigareta) a na porušovanie pravidiel,resp.chyby ho upozorňujú hráči,alebo aj diváci a až potom kde-tu čosi odpíska (ak sa mu ovšem chce)!
5:"Cudzie slová a slovník vybraných slov",ktorými pokrikujú hráči na adresu iných hráčov,alebo niekoho v hľadisku (na rozhodcu zrejme nemajú potrebnú odvahu)-OSTÁVA NEPOVŠIMNUTÉ!

To je v skratke,čo ostáva nepovšimnuté a čo sa odzrkadľuje na úrovni celej zimnej ligy. Nemusím byť ani hráčom a vidím,že niekto rieši len to,čo sa mu zjavne hodí a taktizuje! Česť pár výnimkám-len neviem dokedy ich to bude baviť.

 

A toto my prislo meilom:

Vážený p.Štrbák (Finta).
Nemám v úmysle sa s Vami "naťahovať" cez stránku ZL,pretože je to naozaj nekorektné a tak som učinil rozhodnutie,že Vám oslovím takto.
Hneď na začiatok upozorním na fakt,že my dvaja sme sa naozaj ešte nestretli osobne (ako ste aj sám napísal) a z uvedeného dôvodu Vám viac netykám. Na stránke ZL som Vám aj ja potykal,ale len ako "odpoveď" na to Vaše, voči mne.Neviete kto som,nepoznáte môj vek,moje možné postavenie a pod...
Objasním Vám,prečo som sa ozval na časť z uvedených nedostatkov. Mojím zámerom nebolo zdiskreditovať Vašu osobu,ako ste to poňali. Mojím zámerom bolo poukázať na nedostatky,ktoré sa jednoducho prehliadajú a dejú sa,čo nemôžte poprieť ani Vy.V neposlednom rade je to aj nespomenuté striedanie hráčov počas hry. Možno si poviete,že čo sa do toho starám? No zastaral som sa,pretože som pred začiatkom ligy mal istý zámer a do hľadiska som začal naozaj pravidelne chodiť,aby som si pozrel zápasy a mohol tak učiniť konečné rozhodnutie v tom mojom zámere. Pýtate sa- akom? Mal som a stále mám v úmysle podporiť výraznou čiastkou niektoré z mužstiev do nasledujúcej sezóny a je možné,že aj následne do nasledujúcich rokov. Preto som bol "zvedavý" na priebeh zápasov a v nekonečnom rade spojené správanie hráčov a celkovú úroveň ligy,pretože ak mám niekoho finančne podporovať,tiež očakávam,že to bude mužstvo,ktoré sa
 bude správať naozaj férovo a HLAVNE športovo. Myslím si,že každé jedno z mužstiev by sponzora privítalo a nepovedalo by "nie"-ani Vy určite nie.Hráčov by isto potešilo zaobstaranie nových dresov a kompletnej futbalovej výstroje,zakúpenie nových lôp,zabezpečenie štartu do sezóny,ako aj zabezpečenie štartov na iných turnajoch a to nie len organizovaných v MT,ale aj inde atď.,atď.... Sám najlepšie viete,že je to dosť finančne,ale aj časovo náročné všetko zabezpečiť a ja mám zámer učiniť tak s niektorým z mužstiev. V hľadisku som sa nepozeral len na zápasy,ako také,ale sledoval som aj hráčov na lavičkách,rozhodcov z mužstiev,kapitánov-Vás tým pádom taktiež,reakcie divákov a všetko okolo. Je prirodzené,že ste si ma možno vôbec nevšimli,keďže nepatrím k nikomu z mužstiev a nie som ani z MT,takže je aj dosť nepravdepodobné,aby ma niekto v tomto prípade poznal. Do MT prichodím pracovne a zdržiavam sa v ňom
 aj počas víkendov a tak mi správa od známich,že sa už po niekoľký krát poriada v meste ZL v malom futbale,že je niekto takto zanietený a zorganizuje niečo takéto,prišla naozaj vhodná na to,ako rozumne stráviť zimné víkendy v cudzom meste. Je pravdou,že sa budem sťahovať do MT aj s rodinou a preto plánujem podporiť práve mužstvo z MT a už nie odtiaľ z kade momentálne som.Týmto spôsobom podporujem aj jedno nemenované mužstvo z mesta,odkiaľ práve som.Sám som sa kedysi venoval malému futbalu,ibaže po nepríjemnej životnej udalosti som s tým musel skončiť, ale tento šport mi je stále naozaj veľmi blízky a tak prečo nerozvýjať túto takpovediac vášeň v spolupráci s niekým iným?
Preto,ak sa Vás moja kritika nejakým spôsobom dotkla,zabudnite na svoju hrdosť, pretože nebola mierená na Vás,ale poukázal som na skutočnosti vo všeobecnosti. Viem,že ste rozhodcov na začiatku ligy aj na stránke ZL upozornili na to,že sa píska z opačnej strany,len im to zrejme treba opakovať viac krát.Viem,že nie ste ich otec,že každý si zodpovedá sám na seba,veď ste všetci už dospelý ľudia,ja som naozaj len chcel poukázať na to,že ten nešastný alkohol naozaj k športu a hlavne na hraciu plochu nepatrí a že ste si predsa stanovili isté pravidlá,ktoré by sa mali rešpektovať,veď koniec-koncov s nimi všetci pred ligou súhlasili. Namiesto toho sa mi dostalo urážky a to aj z Vašej strany a mal som sa ísť vyplakať niekam inam. To p.Štrbák nebolo vyplakanie sa a sťažovanie sa..Dokonca si niekto myslí,že je to všetko úplne v poriadku,keďže to beriete ako záľubu a pod. To je pekné,že máte túto záľubu,že sa všetci to
mu venujete,ale k športu patrí predsa aj akási sebadisciplína.
 
Keďže moja kritika nebola naozaj správne pochopená,zvážte prosím Vás po tomto mojom malom objasnení,či ako administrátor tej stránky nezmažete celú tú diskusiu,ktorá začala mať nedorozumením fakt nediskrétne rozmery.
Verím p.Štrbák,že som Vás vyviedol z  toho omylu,že som kritizoval len Vás a podarilo sa mi aspoň čiastočne ujasniť Vám,kto som a prečo som poukázal na skutočnosti,ktoré podľa môjho názoru ZL neprospievajú-myslím tým neprospievajú jej úrovni a dotýka sa to tým pádom aj Vás,ako usporiadateľa,keď sa na Vás pozerajú,ako sa pozerajú. Viete o čom píšem a ako ste aj sám napísal,nie je Vám to príjemné.
Aj naďalej ostávam v anonymite a nepredstavím sa, nestretnem sa ani s Vam,ani s nikým z iných mužstiev a to z dôvodu vyššie uvedeného a verím,že ma chápete.
 
S pozdravom 
zatiaľ stále len divák

Budem rad ked sa k tomuto vyjadrite!!!

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

reakcia

(ferdo, 6. 2. 2012 16:56)

ja si mislim ze by nebolo zle dobuducna vybavit rozhodcov ktory to budu piskat ja viem ze by to nebolo zadarmo dneska je doba zla ale muzstva ktore by chceli hrat by museli stymto pocitat tak by sa museli aj viacej skladat a verim ze by to fungovalo ak nie tak do buducna by som zimnu ligu radsej ani nerobil ani neotvaral.

Re: reakcia

(no ja :), 8. 2. 2012 21:21)

Ferdo, ty si mysli dalej s tym makkym I...a ak by si neotvaral zimnu ligu, ked sa ti tam nepacia rozhodcovia, neotreba otvarat ani letnu,kedze to piskaju stale tie iste tvare :)...

Re: reakcia

(balky, 9. 2. 2012 0:10)

caute, zaplatit "profesionalnych" rozhodcov na zimnu alebo aj letnu ligu by bolo celkom fajn, no podla mna je to skor utopia ako realita...tych par rozhodcov,co piska sutaze vo velkom futbale ma toho dost a neverim ze by za par eur isli piskat aj nase ci uz letne alebo zimne sutaze... osobne nemam problemy s rozhodovanim v ziadnej sutazi, ked su dve muzstva, ktorym ide predovsetkym o futbal, tak vedia respektovat rozhodnutia kazdeho rozhodcu...piskal som zopar zapasov aj v 1.lige,aj v zimnej a vzdy som sa stretol s ustretovymi reakciami na moje rozhodnutia z oboch muzstiev...kazdopadne je to vzdy o tom ktorom zhodcovi, aby nebral tu hodinu stravenu rozhodovanim ako svoju nutnu povinnost, ale skor ako sluzbu ktora sa nam vrati pri hrani nasich vlastnych zapasov...kedze rozhodcovia pri nasich zapasoch su amatermi, tak rovnako treba brat aj ich rozhodovanie a pripadne nepresne verdikty. samozrejme ze netreba respektovat rozne neduhy, ako alkokohol, telefonovanie,pripadne nezaujem o hru...alev vzdy je to hlavne o komunikacii...ked budu niektore muzstva nespokojne s rozhodovanim, mali by mat pravo povzniest namietku, ktorych ked sa nazbiera viac tak bude potrebne vymenit rozhodcu, aby nam viac nekazil zapasy..a co sa tyka celkovej urovne a organizacii zimnej ligy, budme radi ze sa na to Finta zase podujal, lebo je s tym urcite vela starosti a neviem kto z nas by na to mal vobec cas,chut alebo energiu..

reakcia

(igor, 7. 2. 2012 18:54)

JA stimto suhlasim este bol by som za keby sa rozhodcovia vybavili aj na letnu ligu lebo ako niektory piskaju skoda slov a urcite by to bolo lepsie aj pre hracov lebo kazdy ma svoju rodinu ktorej sa venuje a piskat zadarmo to kde zijeme dneska ani kura zadarmo nehrabe dakujem...

presne tak

(mirec, 6. 2. 2012 18:28)

suhlasim chcelo by to rozhodcov aj platenych lebo takto sa to neda absolutny nezaujem o hru par rozhodcov ako tak inak niektory vulgarne spravanie ešte aj ku hračom o alkohole telefonovani ani nehovorim. neviem presne ich nazov inak je to bieda

Reakcia

(Čelestiak Ondrej-SPV, 5. 2. 2012 22:18)

Skúsim sa vyjadriť k spomínanému príspevku.
Ja osobne som sa nestretol s prípadom,žeby rozhodca pískal na nesprávnej strane ihriska t.j. pri striedačkách hráčov. Alkohol-to je problém sám o sebe.Je tam blízko bufet a tak je to len na všetkých nás ako sa k tomu postavíme. Drvivá väčšina hráčov sú dospelí ľudia a tak by nebolo namieste kontrolovať niekoho,či si nedal viac ako sa patrí.
Čo sa týka rozhodcov-čo si budeme nahovárať.V každom mančafte sú rozhodcovia,ktorí sú tam preto, aby bol naplnený počet rozhodcov na štyri. Nájdu sa tam,samozrejme aj takí,ktorí chodievajú pískavať často,ale nájdu sa aj "ostatní". A aj takí sa sem tam dostanú k zapískaniu.Bohužiaľ. Tak je to aj v l. aj ll. MLMF.